Online Terapi

 

Modern Bir Danışmanlık Yöntemi Olarak Online Terapi

Online terapi hizmeti, bilimselliği kanıtlanmış bir servistir. Evinizde, ofisinizde veya internet başında herhangi bir yerde uzman kişiler aracılığı ile yapılan danışma şeklidir. İnternet teknolojilerinde hızlı gelişmeler psikolojik yardımın geleneksel ortamların dışında verilmesini de beraberinde getirmiştir. Yapılan çalışmalar, internet tabanlı psikolojik danışmanlık almanın birçok sorunun çözümünde yüz yüze yapılan danışma kadar etkili olduğunu göstermektedir.

En büyük avantajı ruh sağlığı hizmetlerine ulaşılabilirliğini artırmaktadır. Çoğu kişi, evlerinin rahat ve güvenilir ortamında bağlanmayı tercih etmektedir. Yoğun iş temposundan dolayı fırsat bulamayanlar, hareket kabiliyeti kısıtlı olanların, şehir dışı veya yurtdışında yaşayanlar,  geleneksel terapiye göre görece daha ekonomik olması, yurt dışında yaşayanların kendi kültüründen bir uzmanla görüşmesini sağlaması, özel ve mahrem konuları yüz yüze konuşmayı zor bulan ve internet ortamında kendini daha iyi ifade edebileceğine inananlar, online terapiye olan ilgi ve talebi arttırmıştır.

Bu seanslar, esnek bir yapıya sahiptir. İstenilen tarih ve saatte seansa girmek mümkündür. Kişinin kendini rahat hissettiği bir ortamda internet aracılığı ile seansa katılması büyük bir kolaylıktır. Online danışmanlık bir danışmanlık merkezine başvurmaktan daha kolay olduğu için; gelişen teknolojiye paralel olarak giderek daha çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Psikolojik destek ve danışmanlığa ihtiyacınız olduğunuzu düşünüyorsanız, detaylı bilgi almak için Elif Taştan’ı 5055014618 numaradan arayabilir, ya da [email protected] adresine yazarak hemen iletişime geçebilirsiniz. Tanışma ve ücretsiz ön görüşme saatimizi belirlemek için sizi bekliyor olacağım.