Aile ve Çift Terapisi

Aile ve çift terapisi; değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır. Aile bireyleri ve çiftler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlenmesi, aile içinde yaşanan problemlerin ve çatışmaların terapistin sağladığı güvenli bir ortamda kalıcı bir şekilde değişimini amaçlar. Hem aile içi ilişkileri düzenlenmesi hem de diğer insanlar ve durumlar ile ilişkilerin düzenlenmesini içerir.

Aile, kendi sorunlarını çözmesini engelleyen unsurları, süregelen işlevsiz döngülerin farkına vararak, problemlerini yapıcı bir şekilde çözebilmek için kaynaklarını ve güçlü yanlarını etkin bir şekilde kullanmayı öğrenir; Ailede tek bir problemli kişi etiketlemesi yerine herkes sorumluluk alabilir, bakış açıları genişler, stres azalır ve iyileşme tüm aileyi etkiler.

Beraber çalıştığımızda süreçlerinizin daha fazla farkına varacaksınız ve sorunlarınızı daha rahat çözebileceğinizi hissedeceksiniz. Amacım, sizi kalıcı bir değişimle baş başa bırakmak. Uzun vadede ilişkinin genel kalitesini artıracak, farklı durumlarda bu anlayışı uygulamaya koyabilmeniz için kendinizi daha iyi anlamınıza yardımcı oluyorum.